Fiat Linea: Przednia poduszka powietrzna po stronie pasażera

Fiat Linea –> Bezpieczenstwo –> Przednie poduszki powietrzne –> Przednia poduszka powietrzna po stronie pasażera

Składa się z poduszki wypełniającej się natychmiast, umieszczonej w odpowiedniej wnęce w desce rozdzielczej i jest poduszką o większych rozmiarach niż poduszka po stronie kierowcy.

UWAGA

POWAŻNE NIEBEZPIECZEŃSTWO:

Gdy
aktywna jest poduszka powietrzna po stronie pasażera (ON), nie należy umieszczać na siedzeniu przednim fotelika z dzieckiem w kołysce zwróconej przeciwnie do kierunku jazdy. Aktywacja poduszki powietrznej w przypadku zderzenia może spowodować śmiertelne obrażenia przewożonego dziecka. W razie konieczności umieszczenia dziecka na siedzeniu przednim, należy zawsze wyłączyć poduszkę powietrzną po stronie pasażera. Ponadto siedzenie pasażera powinno być przesunięte jak najdalej do tyłu, aby uniknąć ewentualnego kontaktu fotelika z dzieckiem z deską rozdzielczą. Nawet, jeżeli nie ma odpowiednich obowiązujących przepisów, zaleca się dla zwiększenia ochrony dorosłych, natychmiast ponownie uruchomić poduszkę powietrzną, gdy przewożenie dziecka nie będzie już konieczne.

Przednie poduszki powietrzne

Samochód wyposażony jest w przednie poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera. Poduszki powietrzne przednie kierowcy/ pasażera chronią osoby siedz ...

Dezaktywacja reczna poduszki powietrznej przedniej po stronie pasazera i bocżnej chroniacej klatke piersiową (Side Bag - dla wersji/ rynków, gdzie przewidziano)

W razie absolutnej konieczności przewożenia dziecka na siedzeniu przednim możliwa jest dezaktywacja poduszek powietrznych po stronie pasażera przedniej i boc ...

Categorie