Kia Cerato: Łańcuchy śniegowe

Kia Cerato –> Wskazówki dotyczące jazdy samochodem –> Specjalne warunki jazdy –> Jazda w zimie –> Łańcuchy śniegowe

Łańcuchy śniegowe


Montowanie niektórych rodzajów łańcuchów śniegowych na opony radialne może je uszkodzić, ponieważ ich ścianki boczne są cieńsze. Dlatego zamiast łańcuchów zaleca się stosowanie opon zimowych. Łańcuchów śniegowych nie należy zakładać na koła z felgami aluminiowymi, ponieważ mogą je uszkodzić. Jeżeli istnieje konieczność założenia łańcuchów, należy zastosować łańcuchy typu drutowego o grubości mniejszej niż 15 mm (0,59 cala).

Uszkodzenie pojazdu spowodowane zastosowaniem niewłaściwych łańcuchów śniegowych nie jest objęte gwarancją producenta pojazdu. Należy je instalować jedynie na przednich kołach.

UWAGA
  •  Należy sprawdzić, czy wielkość i typ łańcuchów śniegowych są odpowiednie do opon samochodu.

    Niewłaściwe łańcuchy śniegowe mogą uszkodzić nadwozie i zawieszenie samochodu, co może nie być objęte gwarancją producenta pojazdu. Uszkodzeniu mogą również ulec haki mocujące łańcuchy śniegowe na skutek kontaktu z elementami pojazdu powodując, że łańcuchy będą luźno osadzone na kołach. Należy sprawdzić, czy łańcuchy są klasy SAE z atestem "S".

  •  Po przejechaniu około 0,5 do 1 km należy sprawdzić, czy łańcuchy są prawidłowo zamocowane. W przypadku poluźnienia łańcuchów, należy je ponownie naciągnąć lub nałożyć, aby zapewnić bezpieczne mocowanie.

Instalowanie łańcuchów

Łańcuchy należy instalować zgodnie z instrukcją ich producenta i mocować je jak najciaśniej. Z nałożonymi łańcuchami należy jechać powoli. Jeżeli będzie słychać, że łańcuchy dotykają do nadwozia lub podwozia samochodu należy się zatrzymać i je naciągnąć. Jeżeli nadal dotykają do tych części należy tak zwolnić, by przestały się ocierać.

Łańcuchy należy zdjąć zaraz po wyjechaniu na czystą drogę.

OSTRZEŻENIE - Zakładanie łańcuchów Podczas zakładania łańcuchów śniegowych należy zaparkować samochód na równej powierzchni z dala od ruchu drogowego. Jeśli okoliczności tego wymagają włączyć światła awaryjne, a za pojazdem ustawić trójkąt ostrzegawczy. Przed rozpoczęciem instalowania łańcuchów, należy zawsze ustawić dźwignię zmiany biegów w pozycji postój (P), zaciągnąć hamulec postojowy i wyłączyć silnik.

 

OSTRZEŻENIE - Łańcuchy na koła
  •  Zastosowanie łańcuchów może niekorzystnie wpłynąć na kierowanie pojazdem.
  •  Nie należy przekraczać prędkości 30 km/h lub prędkości zalecanej przez producenta łańcuchów - zależnie od tego, która z nich jest niższa.
  •  Należy jechać ostrożnie unikając wybojów, dziur, ostrych zakrętów i innych niebezpieczeństw na drodze, które mogą powodować podskakiwanie pojazdu.
  •  Należy unikać ostrych zakrętów lub hamowania przy zablokowanych kołach.

 

OSTROŻNIE
  •  Łańcuchy niewłaściwej wielkości lub wadliwie zainstalowane mogą uszkodzić linki hamulcowe pojazdu, zawieszenie, nadwozie i koła.
  •  Gdy tylko będzie słychać, że łańcuchy uderzają o pojazd, należy się zatrzymać i je naciągnąć.

Opony zimowe

Podczas zakładania w tym samochodzie opon zimowych należy sprawdzić, czy są to opony radialne tej samej wielkości i o tym samym zakresie obcią& ...

Jazda po terenie zalanym wodą

Należy unikać jazdy po terenie zalanym wodą, chyba że Użytkownik ma pewność, iż woda nie sięga ponad dół piasty koł ...

Categorie