Kia Cerato: Aby rozłożyć tylne siedzenie należy

Kia Cerato –> Poznaj swój samochód –> Siedzenia –> Siedzenia tylne –> Aby rozłożyć tylne siedzenie należy

Aby rozłożyć tylne siedzenie należy


 1. Przesunąć środkowy trzypunktowy pas bezpieczeństwa (1, jeśli jest w wyposażeniu) na bok tak, by nie przeszkadzał w podnoszeniu oparcia siedzenia.
 2. Podnieść oparcie i wcisnąć mocno do tyłu, aż do usłyszenia kliknięcia po zaskoczeniu oparcia na swoim miejscu (2).

  Przesunąć i mocno wcisnąć w dół poduszkę siedzenia do właściwego położenia (wersja 5 drzwiowa, jeśli jest w wyposażeniu).

 3. Ułożyć pas bezpieczeństwa w prawidłowym położeniu.
OSTROŻNIE
 •  Podczas przywracania oparciom ich pionowego położenia, należy pamiętać o przywróceniu prawidłowego położenia ramieniowego pasa bezpieczeństwa.
 •  Nie należy wyjmować dywaników podłogowych z samochodu. Elementy układu kontroli emisji mogą powodować znaczny wzrost temperatury układu wydechowego pod podłogą.

 

OSTRZEŻENIE - Ładunek Ładunek powinien być zawsze dobrze zabezpieczony, by w razie wypadku nie przesunął się i nie uszkodził pasażerów.

 

OSTROŻNIE
 •  Zawsze kiedy ładunek jest umieszczany w samochodzie lub z niego usuwany, należy sprawdzić, czy silnik jest wyłączony, skrzynia biegów ustawiona w pozycji P (Postój), a hamulec postojowy zaciągnięty. Pojazd może ruszyć, jeśli dźwignia zmiany biegów zostałaby niechcący przesunięta w inne położenie.
 •  Podczas umieszczania ładunku na tylnych siedzeniach, należy zachowywać ostrożność, by nie uszkodzić wnętrza samochodu.
 •  Podczas umieszczania ładunku na tylnych siedzeniach, należy zwracać uwagę, aby ładunek był prawidłowo zamocowany i zabezpieczony przed przemieszczaniem podczas jazdy.

  Niezabezpieczony ładunek w kabinie pasażerskiej może spowodować uszkodzenie samochodu lub obrażenia pasażerów.

Siedzenia tylne dzielone i składane (jeśli jest w wyposażeniu)

Składane do przodu oparcia tylnych siedzeń zapewniają dodatkową przestrzeń ładunkową i umożliwiają dostęp do tej przestrzeni. ...

Podłokietnik (jeśli jest w wyposażeniu)

Podłokietnik umieszczony jest w środkowym tylnym siedzeniu. Pociągnąć podłokietnik do dołu wyciągając go z oparcia. Znajduj ...

Categorie