Kia Cerato: Bezpieczniki

Kia Cerato –> Postępowanie w przypadku awarii –> Ochrona obwodów elektrycznych –> Bezpieczniki

Bezpieczniki


Instalacja elektryczna pojazdu jest zabezpieczona przed przeciążeniem elektrycznym za pomocą bezpieczników.

Pojazd ten ma dwie skrzynki bezpiecznikowe, jedną umieszczoną na wysokości oparcia kolan po stronie kierowcy, a drugą w komorze silnikowej w pobliżu akumulatora.

Jeśli w samochodzie nie działają jakieś światła, akcesoria lub elementy sterowania, należy skontrolować odpowiedni bezpiecznik. Jeśli bezpiecznik jest spalony, element znajdujący się wewnątrz tego bezpiecznika będzie przepalony.

Jeśli instalacja elektryczna pojazdu nie działa, najpierw należy skontrolować bezpieczniki znajdujące się w skrzynce bezpieczników po stronie kierowcy.

Przepalony bezpiecznik należy zawsze wymieniać na bezpiecznik o tej samej znamionowej wartości natężenia prądu.

Jeżeli wymieniony bezpiecznik ulegnie natychmiastowemu spaleniu, wskazuje to na problem w instalacji elektrycznej. Należy zaprzestać użytkowania tej części instalacji, w której istnieje problem i niezwłocznie skontaktować się z autoryzowanym sprzedawcą Kia.

Stosowane są trzy rodzaje bezpieczników: bezpieczniki ostrzowe dla niskiego natężenia prądu i bezpieczniki typu wsadowego z topikową wkładką dla wyższego natężenia prądu.

Ochrona obwodów elektrycznych

...

Wymiana bezpiecznika

OSTRZEŻENIE - Wymiana bezpiecznika  Bezpiecznika nie wolno wymieniać na nic innego z wyjątkiem bezpiecznika o tej samej znamionowej wa ...

Categorie