Kia Cerato: Brzęczyk ostrzegawczy pasów bezpieczeństwa

Kia Cerato –> Jazda samochodem –> Wskaźniki i kontrolki –> Brzęczyk ostrzegawczy pasów bezpieczeństwa

Typ A

Jeżeli po włączeniu zapłonu kierowca nie zapiął pasa bezpieczeństwa lub go odpiął, przez około 6 sekund będzie słyszalny brzęczyk ostrzegawczy pasów bezpieczeństwa

Typ B

Jeśli pas ramieniowo-biodrowy kierowcy nie jest zapięty, kiedy włączany jest zapłon i pojazd będzie jechał z prędkością wyższą od 9km/h, po upływie czasu świecenia i migania wskaźnika sygnalizacji, wynoszącego jedną minutę, przez około 100 sekund będzie rozlegał się dźwięk gongu ostrzegawczego.

Jeśli pas ramieniowo-biodrowy kierowcy zostanie odpięty, po włączeniu zapłonu i pojazd będzie jechał z prędkością wyższą od 9km/h, przez około 100 sekund będzie rozlegał się dźwięk gongu ostrzegawczego.

Lecz, jeżeli ramieniowo-biodrowy pas bezpieczeństwa kierowcy zostanie włączony i rozłączony dwa razy w ciągu 9 sekund, od chwili jego zapięcia, gong ostrzegawczy nie zostanie uruchomiony.

Brzęczyk ostrzegający o pozostawieniu kluczyka w stacyjce

Jeżeli drzwi kierowcy zostaną otwarte, a kluczyk zapłonowy znajduje się w stacyjce w położeniu LOCK lub ACC, będzie słyszalny brzęczyk ostrzegawczy przypominający o pozostawionym kluczyku. Zapobiega to zamknięciu kluczyków w samochodzie.

Lampki ostrzegawcze / sygnały dźwiękowe

Sprawdzenie działania Wszystkie lampki ostrzegawcze kontroluje się po włączeniu wyłącznika zapłonu do pozycji ON (bez włączania sil ...

Oświetlenie samochodu

...

Categorie