Kia Cerato: Dlaczego ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa

Kia Cerato –> Poznaj swój samochód –> Poduszki powietrzne - dodatkowy system zabezpieczający pasażerów –> Dlaczego ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa

Są cztery ważne powody korzystania z pasów bezpieczeństwa mimo dodatkowego systemu zabezpieczającego w postaci poduszki powietrznej. Są to:

OSTRZEŻENIE - Poduszki powietrzne i pasy bezpieczeństwa
  •  Nawet w pojazdach wyposażonych w poduszki powietrzne, kierowca i pasażerowie muszą mieć zawsze zapięte pasy bezpieczeństwa.

    W razie wypadku lub dachowania samochodu, mają za zadanie ograniczenie ryzyka odniesienia obrażeń lub sprawić, by skutki wypadku były łagodniejsze.

  •  Należy zawsze mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Mogą pomóc w utrzymaniu pasażerów z dala od poduszki powietrznej podczas gwałtownego hamowania tuż przed wypadkiem.
  •  Jeżeli pasażerowie nie mają zapiętych pasów lub nie siedzą prawidłowo, nie mogą być chronieni, a zatem mogą odnieść poważne obrażenia lub ponieść śmierć.
  • Poduszka powietrzna kierowcy i poduszka powietrzna pasażera siedzącego z przodu zaprojektowane są tak, aby napełniały się podczas pewnych rodzajów zderzeń czołowych, a poduszki powietrzne boczne i kurtyny powietrzne (jeśli są w wyposażeniu) zaprojektowane tak, aby napełniały się podczas pewnych rodzajów zderzeń bocznych. Nie zapewniają one zwykle ochrony podczas zderzeń bocznych (w pojazdach nie wyposażonych w poduszki powietrzne boczne i w kurtyny powietrzne) lub podczas uderzeń z tyłu, dachowania samochodu, zderzeń czołowych o mniejszej sile uderzenia. Nie zapewniają one ochrony przed zderzeniami będącymi efektem wypadków z wieloma zderzeniami.
  • Jeśli samochód uczestniczył w powodzi (np. zamoczone dywaniki/woda stojąca na podłodze samochodu itp.) lub został zalany wodą i uszkodzony w inny sposób, nie należy podejmować próby uruchomienia samochodu lub umieszczać kluczyka zapłonowego w stacyjce przed odłączeniem akumulatora.

    Może to spowodować napełnienie poduszki powietrznej i w rezultacie obrażenia ciała lub śmierć. Jeśli warunki zalania wodą nadal utrzymują się, przed podjęciem próby uruchomienia samochodu, należy odholować go do autoryzowanego sprzedawcy Kia celem jego sprawdzenia i przeprowadzenia niezbędnych napraw.

Co zapewnia system poduszek powietrznych

Poduszka powietrzna kierowcy i poduszka powietrzna pasażera siedzącego z przodu stanowią uzupełnienie ochrony zapewnianej przez pasy bezpieczeństwa, w ...

Poduszka powietrzna kierowcy (jeśli jest w wyposażeniu)

Poduszka powietrzna kierowcy umieszczona jest w środkowej części koła kierownicy samochodu. OSTRZEŻENIE  W celu zmniejszenia ryzyka ...

Categorie