Kia Cerato: Działanie świateł drogowych

Kia Cerato –> Jazda samochodem –> Oświetlenie samochodu –> Działanie świateł drogowych

Działanie świateł drogowych


Aby włączyć światła drogowe, należy popchnąć do przodu dźwignię przełącznika. W celu włączenia świateł mijania należy ją przyciągnąć z powrotem do siebie.

Kiedy włączone są światła drogowe, kontrolka sygnalizacji włączonych świateł drogowych będzie się również świecić.

W celu zabezpieczenia akumulatora przed rozładowaniem, nie należy zostawiać świateł włączonych przez dłuższy czas, kiedy silnik nie pracuje.

Sygnał świetlny reflektorów głównych

Sygnał świetlny reflektorów głównych


Aby włączyć sygnał świetlny reflektorów głównych, należy pociągnąć dźwignię przełącznika do siebie. Dźwignia ta po zwolnieniu powróci do swojej normalnej pozycji (świateł mijania). Włącznik reflektorów głównych nie musi być włączony, aby można korzystać z tej funkcji.

Kierunkowskazy (A)

Kierunkowskazy


Aby można było sterować kierunkowskazami, zapłon musi być włączony. W celu włączenia kierunkowskazów, należy przesunąć dźwignię kierunkowskazów w górę lub w dół. Zielone strzałki na tablicy rozdzielczej wskazują który kierunkowskaz jest włączony. Po wykonaniu skrętu włączenie jest samoczynnego kasowane. Jeśli wskaźnik nadal świeci po zakończeniu manewru skrętu, należy ręcznie przesunąć dźwignię przełącznika do pozycji wyłączenia.

Sygnały zmiany pasa ruchu (B)

Aby zasygnalizować zmianę pasa ruchu, należy lekko poruszyć dźwignią przełącznika kierunkowskazów i przytrzymać w tym położeniu. Po zwolnieniu dźwignia powróci do pozycji wyłączenia. Jeżeli wskaźnik kierunkowskazów świeci nieprzerwanie i nie miga, lub miga w sposób inny niż normalnie, oznacza to, że jedna z żarówek kierunkowskazów może być spalona i może wymagać wymiany.

UWAGA Jeżeli wskaźnik kierunkowskazów miga w sposób inny niż normalnie, zbyt szybko lub zbyt wolno, oznacza to, że jedna z żarówek kierunkowskazów może być spalona, albo jest złe połączenie w obwodzie elektrycznym.

Sterowanie światłami

Wyłącznik świateł ma pozycję włączonych reflektorów głównych i świateł postojowych. Aby sterować w ...

Przednie światła przeciwmgłowe (jeśli są w wyposażeniu)

Przednie światła przeciwmgłowe wykorzystywane są do poprawiania widoczności, co zapobiega wypadkom, kiedy widoczność jest zła z powo ...

Categorie