Kia Cerato: Filtr paliwa

Kia Cerato –> Konserwacja samochodu –> Filtr paliwa

Usuwanie wody z filtra paliwa

Filtr paliwa dla silnika diesla odgrywa ważną rolę w oddzielaniu wody od paliwa i gromadzeniu jej na dnie.

Gdy woda zgromadzi się w filtrze paliwa, po przełączeniu kluczyka zapłonowego do położenia "ON", włącza się kontrolka ostrzegawcza.

OSTROŻNIE Jeżeli woda zgromadzona w filtrze paliwa nie zostanie zlana we właściwym czasie, jej obecność może uszkodzić główne części, takie jak nurnik pompy podającej paliwo.

Po włączeniu się kontrolki ostrzegawczej, woda znajdująca się w filtrze paliwa powinna zostać usunięta przez autoryzowanego sprzedawcę KIA.

Wymiana wkładu filtra paliwa

Wymiana wkładu filtra paliwa


Wkład filtra paliwa powinien zostać wymieniony przez autoryzowanego sprzedawcę KIA zgodnie z Harmonogramem przeglądów znajdującym się na początku niniejszego działu.

UWAGA Przy wymianie wkładu filtra paliwa należy używać tylko oryginalnych części KIA.

Usuwanie powietrza z filtru paliwa

Jeśli prowadzisz pojazd aż do całkowitego braku paliwa lub wymieniasz filtr paliwa, pamiętaj o tym, aby usunąć powietrze z układu paliwowego, ponieważ mogą wystąpić trudności z uruchomieniem silnika.

  1. Odkręć korek odpowietrzania filtru paliwa.
  2. Pompuj pompkę ręczną w górę i w dół, aż do chwili, gdy paliwo popłynie przez otwór korka.
UWAGA
  •  Podczas usuwania powietrza z paliwa użyj szmatki, aby zapobiec rozpryskiwaniu paliwa.
  •  Przed uruchomieniem silnika wytrzyj paliwo na powierzchniach wokół filtru paliwa lub pompy wtryskowej, aby zapobiec pożarowi.
  •  Na koniec sprawdź każdy z zespołów układu paliwowego, czy nie występują wycieki paliwa.

Płyny i środki smarujące

Kontrola poziomu płynu do spryskiwaczy szyb Zbiornik jest półprzezroczysty, a zatem łatwo sprawdzić wzrokowo poziom płynu. Sprawdzić ...

Filtr powietrza

Wymiana filtra powietrza W razie potrzeby należy wymienić filtr powietrza. Nie należy czyścić filtrów powietrza, ani też ponownie u& ...

Categorie