Kia Cerato: Filtr powietrza układu klimatyzacji

Kia Cerato –> Konserwacja samochodu –> Filtr powietrza układu klimatyzacji

Filtr powietrza układu klimatyzacji


Filtr powietrza układu klimatyzacji znajdujący się za przednim schowkiem filtruje pył i inne zanieczyszczenia, które dostają się do samochodu z zewnątrz przez układ ogrzewania i klimatyzacji.

Jeżeli po jakimś czasie w filtrze nagromadzi się pył i inne zanieczyszczenia, przepływ powietrza przez otwory wentylacyjne może zostać ograniczony, co będzie powodowało zbieranie się wilgoci na wewnętrznej stronie szyby panoramicznej nawet w przypadku ustawienia nadmuchu na (świeże) powietrze z zewnątrz.

W takim przypadku filtr powietrza układu klimatyzacji musi być wymieniony przez autoryzowanego sprzedawcę Kia.

Filtr powietrza powinien być wymieniany co 15 000 km. Jeżeli pojazd jest eksploatowany w mieście, gdzie panuje duże zanieczyszczenie powietrza lub jeździ się długo po zapylonych nierównych drogach, filtr ten należy wymienić po raz pierwszy wcześniej, a następnie częściej.

Jeżeli Użytkownik sam próbuje wymienić filtr powietrza zgodnie z instrukcją obsługi, należy to wykonać zgodnie z poniższą procedurą.

Wykonując opisane czynności należy uważać, by nie uszkodzić innych elementów.

Wymiana wkładu filtra

Wymiana wkładu filtra


  1.  Uchylić przedni schowek, sięgnąć do środka i wyciągnąć elastyczną linkę, a następnie przez otwór znajdujący się z boku schowka, nacisnąć zatrzask przytrzymujący schowek. Spowoduje to otwarcie schowka.

Wymiana wkładu filtra


  1. Trzymając przedni schowek otwarty zdjąć blokady znajdujące po jego obu stronach, co pozwoli, by schowek wisiał luźno na zawiasach.

Wymiana wkładu filtra


  1. Zsunąć zatrzaski znajdujące się po obu stronach obudowy filtru powietrza układu klimatyzacji.

Wymiana wkładu filtra


  1. Wymienić filtr powietrza układu klimatyzacji.
  2.  Zmontować schowek w odwrotnej kolejności.
UWAGA Podczas wymiany filtru powietrza układu klimatyzacji, należy go zainstalować zgodnie z oznaczeniami "AIR FLOW ("PRZEPŁYW POWIETRZA")􀃈" i "UP" ("􀃇DO GÓRY"). W przeciwnym razie układ może hałasować i sprawność filtru może być ograniczona.

Filtr powietrza

Wymiana filtra powietrza W razie potrzeby należy wymienić filtr powietrza. Nie należy czyścić filtrów powietrza, ani też ponownie u& ...

Pióra wycieraczek

...

Categorie