Kia Cerato: Geometria kół i wyważenie kół

Kia Cerato –> Konserwacja samochodu –> Opony i koła –> Geometria kół i wyważenie kół

Koła samochodu mają starannie ustawioną fabrycznie geometrię oraz przeprowadzone fabrycznie wyważenie, co ma na celu zapewnienie maksymalnej żywotności ogumienia i najlepszych ogólnych parametrów.

W większości przypadków, Użytkownik nie ma potrzeby dokonywania powtórnego ustawiania geometrii kół.

Jeżeli jednak ma miejsce nienormalne zużywanie się ogumienia albo pojazd ściąga w jedną lub w drugą stronę, może zachodzić potrzeba powtórnego ustawienia geometrii kół samochodu.

Jeżeli podczas jazdy na równej nawierzchni, zauważalne są drgania samochodu, koła samochodu mogą wymagać powtórnego wyważenia.

UWAGA Nieodpowiednie ciężarki wyważające mogą spowodować uszkodzenie aluminiowych tarcz kół.

Należy stosować tylko zatwierdzone ciężarki wyważające.

 

OSTRZEŻENIE
  •  Podczas wymiany opon, nie należy nigdy mieszać opon radialnych, opasanych diagonalnych oraz diagonalnych.

    Wszystkie cztery opony muszą mieć ten sam rozmiar, wzór i konstrukcję. Należy stosować opony o wymiarach takich, jak podane na etykiecie znajdującej się poniżej zastawki zamka drzwiowego po stronie kierowcy. Należy się upewnić, czy wszystkie opony i tarcze kół są tej samej wielkości i o takiej samej nośności. Należy stosować kombinacje kół podane na etykiecie ogumienia lub przez autoryzowanego sprzedawcę Kia. Nie stosowanie się do tych zaleceń może negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo i prowadzenie samochodu.

  • Stosowanie opon innego typu lub rozmiaru, może bardzo negatywnie wpłynąć na jazdę, prowadzenie, prześwit samochodu, luzy opon w nadkolach i kalibrację prędkościomierza.
  •  Jazda na zużytych oponach jest bardzo niebezpieczna i może ograniczać skuteczność hamowania, dokładność kierowania i przenoszenie siły napędowej.
  •  Najlepiej jest wymieniać wszystkie cztery opony równocześnie. Jeśli nie jest to możliwe lub nie ma takiej potrzeby, można wymieniać opony parami; przednie lub tylne. Wymiana tylko jednej opony może w poważnym stopniu wpłynąć na prowadzenie samochodu.

Wymiana ogumienia

Jeśli opona jest zużyta nierównomiernie, wskaźnik zużycia pojawi się jako pełna obwódka w poprzek bieżnika. Oznacza to, i ...

Wymiana tarcz kół

Podczas wymiany z jakiegoś powodu metalowych tarcz kół, należy zwrócić uwagę, aby nowe tarcze kół były równowa& ...

Categorie