Kia Cerato: Gniazdko zasilania (jeśli jest w wyposażeniu)

Kia Cerato –> Poznaj swój samochód –> Dodatkowe elementy wyposażenia wnętrza –> Gniazdko zasilania (jeśli jest w wyposażeniu)

Gniazdko zasilania


Gniazdka zasilania zaprojektowane zostały z myślą o zapewnieniu zasilania telefonów komórkowych lub innych urządzeń przeznaczonych do współpracy z instalacją elektryczną samochodu. Urządzenia te nie powinny pobierać więcej niż 10A prądu, gdy silnik samochodu pracuje.

UWAGA
  •  Gniazdko zasilania należy wykorzystywać tylko wtedy, gdy silnik pracuje, a następnie po użyciu sprzętu elektrycznego wyjąć i usunąć wtyk z gniazdka.

    Korzystanie z gniazdka w czasie, kiedy silnik jest unieruchomiony, z urządzeniem elektrycznym włączonym na wiele godzin, może doprowadzić do rozładowania akumulatora.

  •  Używać można jedynie takich urządzeń elektrycznych, których parametry elektryczne są następujące: napięcie prądu niższe niż 12V i natężenie pobieranego prądu do 10A.
  •  Gdy korzysta się z gniazdka zasilania, podczas wykorzystywania klimatyzatora lub grzejnika, grzejnik lub klimatyzator należy ustawić na najniższy poziom poboru mocy.
  • Gdy gniazdko zasilania nie jest używane, należy zamknąć jego pokrywę.
  •  Niektóre urządzenia elektroniczne mogą powodować zakłócenia elektroniczne oraz w chwili podłączania ich do gniazdka zasilania samochodu. Urządzenia te mogą powodować duże nieprawidłowości działania oraz elektrostatyczne usterki systemów audio oraz w innych układach elektronicznych i urządzeniach wykorzystywanych w samochodzie.

Daszek przeciwsłoneczny

Daszka przeciwsłonecznego powinno się używać do przysłaniania bezpośredniego dostępu światła wpadającego przez okna przedni ...

Zegar cyfrowy (jeśli jest w wyposażeniu)

Zawsze, po rozłączeniu zacisków akumulatora, bezpiecznika ROOM lub podłączeniu zasilania, należy wyzerować czas zegara. Kiedy kluczyk ...

Categorie