Kia Cerato: Hałas i dym

Kia Cerato –> Poznaj swój samochód –> Poduszki powietrzne - dodatkowy system zabezpieczający pasażerów –> Hałas i dym

Podczas napełniania poduszki powietrznej we wnętrzu samochodu powstaje hałas, dym i proszek. Jest to normalne i jest wynikiem spalania materiału napełniacza poduszki. Po napełnieniu poduszki powietrznej, Użytkownik może odczuwać spore trudności w oddychaniu z powodu zetknięcia się klatki piersiowej z poduszką i pasami bezpieczeństwa, jak również z powodu wdychania proszku i dymu. Usilnie zalecamy otwarcie drzwi i/lub okien, gdy będzie to tylko możliwe zaraz po wypadku, w celu zmniejszenia dyskomfortu i ograniczenia kontaktu z proszkiem i dymem.

Choć dym i proszek są nieszkodliwe, mogą powodować podrażnienia skóry (oczu, nosa i gardła itp.). Jeśli tak się stanie, należy natychmiast umyć się i spłukać zimną wodą, a jeśli objawy utrzymują się, należy skonsultować się z lekarzem.

OSTRZEŻENIE Kiedy nastąpiło rozwinięcie poduszki powietrznej, części związane z poduszką w kole kierownicy i/lub tablicy rozdzielczej, i/lub obu stron szyn dachu przednich i tylnych drzwi są bardzo gorące. Aby zapobiec obrażeniom, natychmiast po napełnieniu poduszki powietrznej nie należy dotykać wewnętrznych powierzchni podzespołów pojemnika poduszki powietrznej.

Opis działania systemu poduszek powietrznych

Poduszki powietrzne funkcjonują tylko wtedy, gdy kluczyk w stacyjce jest obrócony do pozycji ON lub START.  Poduszki powietrzne są napełnian ...

Instalacja fotelików dla dzieci na fotelu przednim jest zabroniona

Nie należy nigdy instalować fotelików dla dzieci zwróconych tyłem do kierunku jazdy na przednim fotelu pasażera. Jeśli nastąpi ro ...

Categorie