Kia Cerato: Hamulce i sprzęgło

Kia Cerato –> Konserwacja samochodu –> Hamulce i sprzęgło

Kontrola poziomu płynu hamulcowego/sprzęgłowego

Kontrola poziomu płynu hamulcowego/sprzęgłowego


Okresowo należy sprawdzać poziom płynu w zbiorniku. Poziom płynu powinien być pomiędzy znakami MAX i MIN znajdującymi się na boku zbiornika.

Przed odkręceniem korka zbiornika i dodaniem płynu hamulcowego/ sprzęgłowego, należy dokładnie oczyścić powierzchnię wokół korka, by uniknąć zanieczyszczenia płynu.

Jeżeli poziom płynu jest niski, należy uzupełnić go do poziomu wskazanego oznaczeniem MAX.

Poziom tego płynu spada wraz z przebytymi kilometrami. Jest to normalny stan związany ze zużyciem okładzin szczęk hamulcowych. Jeżeli poziom płynu jest wyjątkowo niski, układ powinien być skontrolowany przez autoryzowanego sprzedawcę Kia.

Należy stosować tylko określony płyn hamulcowy /sprzęgłowy (patrz "Zalecane środki smarujące" podane w rozdziale 8).

Nie należy nigdy mieszać różnych gatunków płynów.

OSTRZEŻENIE W przypadku, gdy układ hamulcowy wymaga częstego uzupełniania płynu, pojazd powinien być skontrolowany przez autoryzowanego sprzedawcę Kia.

 

OSTRZEŻENIE Podczas dokonywania wymiany lub uzupełniania płynu hamulcowego/sprzęgłowego należy postępować ostrożnie.

Nie dopuścić, by płyn dostał się do oczu. Jeżeli płyn hamulcowy/ sprzęgłowy dostanie się do oczu, należy go natychmiast wypłukać dużą ilością bieżącej wody. Oczy powinien jak najszybciej przebadać lekarz.

 

OSTROŻNIE Nie należy pozwolić, by płyn hamulcowy/sprzęgłowy zetknął się z lakierem nadwozia samochodu, ponieważ może uszkodzić lakier. Nie należy nigdy używać płynu hamulcowego /sprzęgłowego, który był przed dłuższy czas wystawiony na działanie powietrza, ponieważ jego jakość może nie być dostatecznie dobra. Płyn taki należy wyrzucić. Nie wolno dodawać niewłaściwego gatunku płynu.

Na przykład nawet kilka kropli oleju mineralnego, takiego jak olej silnikowy, dodanych do układu hamulcowego i sprzęgłowego może uszkodzić części tego układu.

Wymiana płynu chłodzącego silnik

Wymiana płynu chłodzącego silnik powinna być przeprowadzana przez autoryzowanego sprzedawcę KIA zgodnie z zaleceniami podanymi w harmonogramie przegl&# ...

Hamulec postojowy

Kontrola hamulca postojowego Skok hamulca postojowego należy sprawdzić licząc liczbę "kliknięć" słyszalnych podczas całkowitego zaci ...

Categorie