Kia Cerato: Holowanie pojazdu

Kia Cerato –> Postępowanie w przypadku awarii –> Holowanie pojazdu

Holowanie pojazdu


Jeżeli konieczne jest holowanie awaryjne pojazdu, zalecamy korzystanie z usług autoryzowanego sprzedawcy Kia lub pomocy drogowej. Aby uniknąć uszkodzenia pojazdu, konieczne są odpowiednie procedury podnoszenia i holowania.

Zalecane jest stosowanie naczepowych jednoosiowych wózków holowniczych lub wózków platformowych.

Informacje odnośnie holowania znajdują się w rozdziale 5 zatytułowanym "Wskazówki dotyczące jazdy samochodem".

Holowanie pojazdu


Dopuszczalne jest holowanie pojazdu, którego tylne koła znajdują się na ziemi (bez wózków naczepowych), a przednie na wózku.

Jeżeli pojazd jest holowany przez pomoc drogową, która nie korzysta z naczepowych jednoosiowych wózków holowniczych, uniesione powinny być zawsze przednie koła samochodu, a nie tylne.

Holowanie pojazdu


UWAGA
  •  Nie należy holować samochodu tyłem do kierunku jazdy z przednimi kołami opartymi na ziemi, ponieważ można go w ten sposób uszkodzić.
  •  Nie należy holować samochodu pojazdem holowniczym typu podnośnika linowego. Należy używać podnośnik kół lub wózek platformowy.

Podczas awaryjnego holowania pojazdu bez stosowania jednoosiowych wózków platformowych należy:

  1.  Ustawić wyłącznik zapłonu w pozycji ACC.
  2.  Ustawić dźwignię zmiany biegów w położeniu N (luz).
  3.  Zwolnić hamulec postojowy.
UWAGA Ustawienie dźwigni zmiany biegów automatycznej skrzyni biegów w pozycji innej niż N (luz) może przyczynić się do wewnętrznego uszkodzenia automatycznej skrzyni biegów.

Opis skrzynki bezpieczników/przekaźników

Na wewnętrznej stronie pokrywy skrzynki bezpieczników i przekaźników można znaleźć etykietę z opisem nazw i znamionowych natę ...

Zaczepy transportowe (do holowania na platformie)

OSTROŻNIE Zaczepów przednich nie wolno wykorzystywać do holowania pojazdu. Zaczepy te są zaprojektowane JEDYNIE do mocowania pojazdu ...

Categorie