Kia Cerato: Holowanie przyczepy

Kia Cerato –> Wskazówki dotyczące jazdy samochodem –> Holowanie przyczepy

OSTRZEŻENIE - Holowanie przyczepy Jeżeli podczas holowania przyczepy nie stosuje się odpowiedniego wyposażenia i nie prowadzi samochodu poprawnie, Użytkownik może stracić panowanie nad pojazdem. Jeżeli na przykład przyczepa jest za ciężka, hamulce mogą nie działać dobrze lub mogą w ogóle nie pracować. Kierowca i pasażerowie mogą odnieść poważne obrażenia włącznie ze śmiercią. Przyczepę można holować tylko wtedy, gdy spełnione są wszystkie zalecenia podane w tym dziale.

 

UWAGA Holowanie przyczepy w niewłaściwy sposób może spowodować uszkodzenie samochodu, w rezultacie czego niezbędne będą kosztowne naprawy nie objęte gwarancją. Aby poprawnie holować przyczepę należy stosować się do rad zawartych w tym dziale.

Holowanie przyczepy


Holowanie przyczepy


Pojazd ten może holować przyczepę.

W celu uzyskania informacji na temat dopuszczalnej masy holowanej przyczepy, należy zapoznać się z informacją zatytułowaną "Masa przyczepy" zamieszczoną na następnych stronach tego działu.

Należy pamiętać, że jazda samochodem z przyczepą przebiega inaczej, niż jazda bez niej. Holowanie przyczepy oznacza inny sposób prowadzenia samochodu, wpływa na jego trwałość i zużycie paliwa.

Pomyślne i bezpieczne holowanie przyczepy wymaga odpowiedniego wyposażenia i jego właściwego zastosowania.

Dział ten zawiera wiele sprawdzonych, ważnych wskazówek dotyczących holowania przyczepy i zasad bezpieczeństwa. Wiele z nich ma znaczenie dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Przed podjęciem decyzji o holowaniu przyczepy, prosimy o uważne przeczytanie tego działu.

Elementy, które mają za zadanie ciągnięcie ładunku, takie jak silnik, skrzynia biegów, zespół kół i opony zmuszone są do większej pracy spowodowanej masą dodatkowego ładunku. Silnik musi pracować przy stosunkowo wyższych prędkościach i pod większym obciążeniem. To dodatkowe obciążenie powoduje wytwarzanie dodatkowego ciepła.

Przyczepa zwiększa również znacznie opór powietrza utrudniając warunki holowania.

Jazda po terenie zalanym wodą

Należy unikać jazdy po terenie zalanym wodą, chyba że Użytkownik ma pewność, iż woda nie sięga ponad dół piasty koł ...

Podjęcie decyzji o holowaniu przyczepy

Oto kilka ważnych informacji dla osób, które zdecydowały się holować przyczepę:  Należy wziąć pod uwagę zast ...

Categorie