Kia Cerato: Instalacja na tylnych siedzeniach

Kia Cerato –> Poznaj swój samochód –> Pasy bezpieczeństwa –> System zabezpieczania dzieci (jeśli jest w wyposażeniu) –> Instalacja na tylnych siedzeniach

OSTRZEŻENIE
  •  Przed zainstalowaniem systemu zabezpieczającego dziecko należy się zapoznać z instrukcjami producenta systemu.
  •  Nie stosowanie się do zaleceń podanych w niniejszej instrukcji obsługi odnoszących się do systemów zabezpieczania dzieci, jak również w instrukcji dostarczonej przez ich producenta, może zwiększyć ryzyko odniesienia obrażeń, a także sprawić, że skutki wypadku będą o wiele groźniejsze.

 

OSTRZEŻENIE
  •  Nigdy nie należy instalować fotelików dla dzieci lub niemowląt na przednim siedzeniu pasażera. Jeśli zdarzy się wypadek i napełni się poduszka pasażera, dziecko lub niemowlę siedzące w foteliku może ulec poważnym obrażeniom lub stracić życie. Dlatego foteliki dla dzieci należy instalować jedynie na tylnych siedzeniach samochodu.
  •  Jeśli fotelik dla dziecka nie jest prawidłowo zamocowany, ryzyko odniesienia poważnych obrażeń lub śmierci w razie wypadku poważnie wzrasta.

Instalacja fotelika dla dziecka z wykorzystaniem pasa ramieniowobiodrowego (na tylnym siedzeniu zewnętrznym)

W celu zainstalowania fotelika dla dziecka na zewnętrznym tylnym siedzeniu należy:

Instalacja fotelika dla dziecka z wykorzystaniem pasa ramieniowobiodrowego


  1.  Umieścić fotelik na zewnętrznym tylnym siedzeniu.
  2. Wyciągnąć pas ramieniowobiodrowy z mechanizmu zwijającego.

Instalacja fotelika dla dziecka z wykorzystaniem pasa ramieniowobiodrowego


  1. Poprowadzić ramieniowo-biodrowy pas bezpieczeństwa przez fotelik zgodnie z instrukcjami producenta fotelika.

Instalacja fotelika dla dziecka z wykorzystaniem pasa ramieniowobiodrowego


  1. Zapiąć pas bezpieczeństwa na foteliku i pozwolić na zwinięcie luźnej części pasa. Po zainstalowaniu fotelika dla dziecka, spróbować go przemieścić w dowolnym kierunku, aby sprawdzić czy jest pewnie zamocowany.

Jeśli trzeba ciaśniej zamocować fotelik pasem bezpieczeństwa, należy wsunąć więcej taśmy pasa do mechanizmu zwijającego.Po odpięciu pasa bezpieczeństwa i umożliwieniu jego zwinięcia, mechanizm zwijania powróci do warunków działania awaryjnego blokowania pozycji normalnie siedzącego pasażera.

System zabezpieczania dzieci (jeśli jest w wyposażeniu)

Zalecane jest bardzo stosowanie fotelików dla małych dzieci lub niemowląt. Rozmiary fotelika dla dziecka lub niemowlęcia powinny być dopasowane do wz ...

Odpowiednie dopasowanie fotelika dziecięcego do położenia siedzenia - Europa

Należy stosować tylko foteliki dla dzieci, które zostały oficjalnie homologowane i są dostosowane do wielu i wagi dziecka. Stosując foteliki dla d ...

Categorie