Kia Cerato: Kołysanie pojazdem

Kia Cerato –> Wskazówki dotyczące jazdy samochodem –> Specjalne warunki jazdy –> Kołysanie pojazdem

Jeżeli konieczne jest zakołysanie pojazdem, gdy ugrzęźnie w śniegu, piasku lub błocie, należy najpierw obrócić kierownicę w prawo i w lewo, aby oczyścić przestrzeń wokół przednich kół. Następnie należy przełączyć dźwignię zmiany biegów do tyłu i do przodu pomiędzy 1 (pierwszym biegiem) i R (biegiem wstecznym) w przypadku pojazdów wyposażonych w ręczną skrzynię biegów lub R (biegiem wstecznym) i którymkolwiek biegiem do przodu w przypadku pojazdów wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów.

Nie należy mocno przyspieszać, by koła obracały się jak najwolniej. Jeśli po kilku takich próbach samochód nadal pozostaje uwięziony, by uniknąć przegrzania silnika i ewentualnego uszkodzenia skrzyni biegów, należy go wyciągnąć z użyciem pojazdu holowniczego.

UWAGA Zbyt długie kołysanie pojazdem może spowodować przegrzanie silnika, uszkodzenie lub zniszczenie skrzyni biegów i zniszczenie opon.

 

OSTRZEŻENIE - Obracanie się kół w miejscu Nie należy dopuścić do obracanie się kół w miejscu, zwłaszcza przy prędkościach przekraczających 56 km/h.

Obracanie się kół w miejscu, gdy pojazd jest nieruchomy może doprowadzić do przegrzania opon i ich wybuchu oraz zranienia przechodniów.

Niebezpieczne warunki jazdy

W przypadku natrafienia na niebezpieczne warunki jazdy, takie jak woda, śnieg, oblodzenie, błoto, piasek itp. należy stosować się do następują ...

Jazda w nocy

Ponieważ jazda w nocy jest bardziej niebezpieczna niż w dzień, poniżej podajemy kilka przydatnych rad wartych zapamiętania:  Należy zwolni ...

Categorie