Kia Cerato: Kurtyna powietrzna (jeśli jest w wyposażeniu)

Kia Cerato –> Poznaj swój samochód –> Poduszki powietrzne - dodatkowy system zabezpieczający pasażerów –> Kurtyna powietrzna (jeśli jest w wyposażeniu)

Kurtyna powietrzna


Kurtyny powietrzne umieszczone są wzdłuż obu stron szyn dachu samochodu, nad przednimi i tylnymi drzwiami.

Mają za zadanie chronić głowy pasażerów siedzących na fotelu przednim i na fotelach tylnych po zewnętrznej stronie samochodu, podczas pewnego rodzaju zderzeń bocznych.

OSTRZEŻENIE
  •  Aby poduszki boczne (poduszki boczne i/lub kurtyny powietrzne) mogły jak najlepiej chronić zarówno pasażerów zajmujących fotele przednie jak i tylne zewnętrzne powinni oni siedzieć w możliwie pionowej pozycji z prawidłowo zapiętymi pasami bezpieczeń-stwa. Zwłaszcza dzieci powinny siedzieć w odpowiednich fotelikach bezpieczeństwa.
  •  Dzieci znajdujące się na tylnych siedzeniach zewnętrznych, muszą siedzieć w odpowiednich fotelikach bezpieczeństwa. Należy pamiętać, aby mocować foteliki dla dzieci możliwie daleko od drzwi i zablokować je we właściwej pozycji.
  • Pasażerowie zajmujący siedzenia wyposażone w poduszki powietrzne boczne nie mogą opierać się o drzwi ramionami, głową ani ciałem, wysuwać rąk za okno, ani umieszczać pomiędzy sobą i drzwiami żadnych przedmiotów.
  •  Nie należy otwierać lub naprawiać jakichkolwiek podzespołów systemu bocznych kurtyn powietrznych.

    Prace te powinny być wykonywane jedynie przez autoryzowanego sprzedawcę Kia.

Nie stosowanie się do wyżej wymienionych instrukcji może być przyczyną obrażeń lub śmierci pasażerów pojazdu podczas wypadku.

Poduszka powietrzna boczna (jeśli jest w wyposażeniu)

Poduszki boczne umieszczone są z lewej i z prawej strony fotela pasażera. Napełniają się jeśli warunki do ich napełnienia zostaną ...

Dlaczego poduszka nie napełniła się podczas wypadku?

(Warunki napełniania i nie napełniania poduszki powietrznej) Istnieje wiele rodzajów wypadków, podczas których nie należy oczekiwać, & ...

Categorie