Kia Cerato: Mocowanie fotelików za pomocą systemu "ISOFIX" i systemu "Mocowania wiązanego" (jeśli jest w wyposażeniu)

Kia Cerato –> Poznaj swój samochód –> Pasy bezpieczeństwa –> System zabezpieczania dzieci (jeśli jest w wyposażeniu) –> Mocowanie fotelików za pomocą systemu "ISOFIX" i systemu "Mocowania wiązanego" (jeśli jest w wyposażeniu)

ISOFIX jest standardową metodą mocowania fotelików dla dzieci, która eliminuje konieczność używania standardowych pasów bezpieczeństwa dla osób dorosłych.

Umożliwia to znacznie pewniejsze mocowanie i prawidłowe położenie fotelika, a dodatkowo ułatwia i przyspiesza instalację.

Foteliki ISOFIX mogą być instalowane jedynie wtedy, gdy pojazd posiada specjalną homologację zgodną z wymaganiami ECE-R44.

Mocowanie fotelików za pomocą systemu


Po każdej stronie tylnych siedzeń, między poduszką a oparciem, znajduje się para punktów mocowania ISOFIX oraz górny punkt mocowania na półce za tylnymi siedzeniami. W czasie instalacji fotelik musi być zaczepiony do punktów mocowania w taki sposób, by słychać było kliknięcie (sprawdzić poprzez ciągnięcie!) i musi być zamocowany do górnego punktu wiązania umieszczonego na półce lub na podłodze za tylnymi siedzeniami.

Montaż i sposób korzystania z fotelika dla dziecka powinny być wykonywane zgodnie z instrukcją instalacji dodaną do fotelika systemu mocowania ISOFIX.

OSTRZEŻENIE Kiedy wykorzystuje się system "ISOFIX"samochodu do instalacji fotelika do mocowania dzieci na siedzeniu tylnym, wszystkie nieużywane klamry i wieszaki muszą być pewnie zatrzaśnięte w swych sprzączkach, a taśma pasa powinna być wciągnięta za fotelikiem, by zapobiec przed chwytaniem jej przez dziecko i trzymaniem w stanie rozwiniętym.

Niezatrzaśnięte metalowe klamry lub wieszaki mogą umożliwić dziecku dosięgnięcie nie zwiniętych części pasów bezpieczeństwa, które mogą spowodować uduszenie lub poważne obrażenia ciała lub nawet śmierć dziecka siedzącego w foteliku.

Mocowanie fotelika dla dziecka

Mocowanie fotelika dla dziecka


  1.  Aby zamocować fotelik dla dziecka do punktów mocowania systemu ISOFIX, należy wsunąć zatrzask fotelika dziecka w punkt mocowania ISOFIX. Słuchać, czy będzie słyszalne "kliknięcie".
  2.  Podłączyć hak pasa do zawieszania do uchwytu zaczepu do mocowania fotelika dziecka i dociągnąć go, aby zabezpieczyć fotelik. Patrz "Zabezpieczanie fotelików dla dzieci za pomocą systemu "Mocowania wiązanego" na stronie 3-57.
OSTRZEŻENIE
  •  Nie należy instalować fotelików dla dzieci z wykorzystaniem systemu mocowania ISOFIX na tylnym siedzeniu środkowym.

    Punkty mocowania ISOFIX są przystosowane jedynie do mocowania fotelików na tylnych siedzeniach skrajnych, po lewej i po prawej stronie samochodu. Nie należy niewłaściwie wykorzystywać punktów mocowania ISOFIX, przez podejmowanie prób mocowania fotelika dla dziecka na środkowym siedzeniu do punktów mocowania ISOFIX siedzeń skrajnych. W razie wypadku elementy mocujące fotelika dla dziecka systemu ISOFIX mogą nie być wystarczająco wytrzymałe, aby prawidłowo zabezpieczać fotelik w środkowym fotelu i mogą one ulec uszkodzeniu, co spowoduje poważne obrażenia ciała dziecka lub nawet jego śmierć.

  • Do dolnych punktów mocowania nie należy mocować więcej niż jednego fotelika dla dziecka. Niewłaściwe, zwiększone obciążenie może spowodować pęknięcie punktów mocowania lub punktów wiązania, przyczyniając się do odniesienia obrażeń lub śmierci.
  • Fotelik systemu mocowania ISOFIX lub z nim kompatybilny może być instalowany jedynie w odpowiednich miejscach pokazanych na rysunku.
  •  Montaż i sposób korzystania z fotelika dla dziecka powinny być wykonywane zawsze zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez producenta fotelika.

Zabezpieczanie fotelików dla dzieci za pomocą systemu "Mocowania wiązanego" (jeśli jest w wyposażeniu)

Uchwyty mocujące foteliki dla dzieci umieszczone są na półce lub na podłodze za tylnymi siedzeniami.  Otworzyć pokrywę uchwytu ...

Poduszki powietrzne - dodatkowy system zabezpieczający pasażerów

...

Categorie