Kia Cerato: Odległość do opróżnienia zbiornika

Kia Cerato –> Jazda samochodem –> Przyrządy pomiarowe –> Komputer podróży (jeśli jest w wyposażeniu) –> Odległość do opróżnienia zbiornika

dległość do opróżnienia zbiornika


Tryb ten wskazuje szacunkową odległość, którą może pokonać pojazd, dopóki w zbiorniku nie wyczerpie się paliwo. Kiedy pozostała do pokonania odległość wynosi poniżej 50 km, wyświetlony zostanie migający symbol "----".

Komputer podróży rozpoznaje tylko ilość paliwa zużytego przez silnik.

Dlatego, jeżeli ma miejsce wyciek oleju napędowego, komputer podróży nieprawidłowo określi pozostałą ilość paliwa, jako większą niż jest w rzeczywistości.

UWAGA
  •  Jeżeli pojazd nie znajduje się na płaskim terenie lub nastąpiła przerwa zasilania z akumulatora, funkcja "ODLEGŁOŚĆ DO OPRÓŻNIENIA ZBIORNIKA" może nie działać prawidłowo.

    Komputer podróży może nie zarejestrować dodatkowego paliwa, jeżeli do zbiornika dodano mniej niż 6 litrów paliwa.

  •  Komputer podróży dostarcza kierowcy dodatkowych informacji na temat aktualnego stanu eksploatacji pojazdu. Dlatego szacunkowa odległość do opróżnienia zbiornika może się zmieniać zależnie od stanu eksploatacji pojazdu, średniego zużycia paliwa i wcześniejszego stylu jazdy. Dlatego wartości zatwierdzone lub wyświetlone na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym po raz pierwszy mogą różnić się od faktycznych wartości dotyczących pojazdu Użytkownika.
  •  Liczby określające odległość do opróżnienia zbiornika są danymi szacunkowymi i dlatego mogą się różnić od faktycznych wartości.

Tryb

Nacisnąć przycisk "TRIP", aby wybrać następujące informacje na temat przebiegu podróży: odległość do opróżnieni ...

Średnie zużycie paliwa (l/100 km lub MPG)

Ten tryb oblicza średnie zużycie paliwa na podstawie całkowitej ilości zużytego paliwa oraz przejechanej odległości od chwili ostatniego ...

Categorie