Kia Cerato: Odmrażacz szyby tylnej

Kia Cerato –> Jazda samochodem –> Odmrażacz szyby tylnej

Odmrażacz szyby tylnej


Kiedy silnik pracuje, odmrażacz ogrzewa tylną szybę, powodując usunięcie z niej szronu, mgły i cienkiej warstwy lodu - od zewnątrz i od środka.

UWAGA
  •  By nie dopuścić do uszkodzenia przewodów znajdujących się na wewnętrznej powierzchni tylnej szyby, nie wolno czyścić jej za pomocą ostrych narzędzi lub szorstkich środków do mycia szyb.
  •  By nie dopuścić do wyładowania akumulatora, z odmrażacza należy korzystać tylko przy pracującym silniku.
  •  W celu usunięcia szronu lub mgły z przedniej szyby, należy zapoznać się z punktem "Odmrażanie i odmglanie przedniej szyby panoramicznej" w tym dziale.

W celu włączenia odmrażacza szyby tylnej należy nacisnąć przycisk odmrażacza tylnej szyby znajdujący się pulpicie przełączania konsoli środkowej. Po włączeniu odmrażacza wskaźnik znajdujący się w zestawie przyrządów i wskaźników zaczyna się świecić.

Jeżeli pojazd wyposażony jest w odmrażacz lusterka bocznego, będzie on działał jednocześnie z odmrażaczem szyby tylnej.

Jeżeli na tylnej szybie zgromadzi się dużo śniegu, przed włączeniem odmrażacza szyby tylnej należy śnieg zgarnąć szczotką.

Odmrażacz tylnej szyby wyłącza się automatycznie po upływie 20 minut lub po wyłączeniu zapłonu. W celu wyłączenia odmrażacza, należy ponownie nacisnąć przycisk odmrażacza tylnej szyby.

Sterownik wycieraczki i spryskiwacza szyby tylnej (jeśli jest w wyposażeniu)

Sterownik wycieraczki i spryskiwacza tylnej szyby drzwi bagażnika znajduje się na końcu dźwigni sterowania wycieraczek i spryskiwaczy. Aby uruchomić ...

Włącznik świateł awaryjnych

Włączenie świateł awaryjnych powoduje, że zaczynają migać tylne światła pozycyjne i przednie kierunkowskazy, ostrzegając in ...

Categorie