Kia Cerato: Opony zimowe

Kia Cerato –> Wskazówki dotyczące jazdy samochodem –> Specjalne warunki jazdy –> Jazda w zimie –> Opony zimowe

Podczas zakładania w tym samochodzie opon zimowych należy sprawdzić, czy są to opony radialne tej samej wielkości i o tym samym zakresie obciążenia co opony oryginalne. Opony zimowe należy nałożyć na wszystkie cztery koła, by zachować prawidłowe wyważenie pojazdu podczas jazdy we wszystkich warunkach pogodowych.

Należy pamiętać, że przyczepność opon zimowych na suchej drodze może nie być tak dobra, jak w przypadku opon oryginalnych.

Należy jechać ostrożnie, nawet gdy droga jest czysta. Powinno się uzyskać od sprzedawcy opon informację dotyczącą maksymalnej zalecanej prędkości.

OSTRZEŻENIE - Wielkość opon zimowych Opony zimowe powinny być tej samej wielkości i tego samego typu co standardowe opony pojazdu. W innym przypadku bezpieczeństwo i obsługa pojazdu mogą być poważnie zagrożone.

Nie należy instalować opon okolcowanych bez uprzedniego sprawdzenia krajowych lub lokalnych przepisów odnośnie ograniczeń ich stosowania.

Jazda w zimie

Zalecamy wożenie ze sobą sprzętu awaryjnego, jak łańcuchy śniegowe, skrobaczka do szyb, odmrażacz do szyb, worek z piaskiem lub sol ...

Łańcuchy śniegowe

Montowanie niektórych rodzajów łańcuchów śniegowych na opony radialne może je uszkodzić, ponieważ ich ścianki boczne ...

Categorie