Kia Cerato: Płyny i środki smarujące

Kia Cerato –> Konserwacja samochodu –> Płyny i środki smarujące

Kontrola poziomu płynu do spryskiwaczy szyb

Kontrola poziomu płynu do spryskiwaczy szyb


Zbiornik jest półprzezroczysty, a zatem łatwo sprawdzić wzrokowo poziom płynu.

Sprawdzić poziom płynu do spryskiwaczy szyb w zbiorniku i uzupełnić, jeżeli zachodzi potrzeba.

Jeżeli nie jest dostępny płyn do spryskiwaczy szyb, wystarczy zwykła woda.

Jednak w zimnym klimacie należy stosować roztwór do mycia, o charakterystyce zapobiegającej zamarzaniu.

OSTRZEŻENIE
  •  Do zbiornika płynu do spryskiwaczy szyb nie wolno wlewać płynu chłodnicowego lub środka zapobiegającego zamarzaniu.
  •  Jeżeli szyba panoramiczna zostanie spryskana płynem chłodnicowym widoczność może zostać znacznie utrudniona, co może doprowadzić do utraty panowania nad samochodem lub uszkodzić lakier i wyposażenie nadwozia.
  •  Środek znajdujący się w płynie do spryskiwaczy szyby panoramicznej zawiera niewielką ilość alkoholu i w pewnych warunkach może być palny. Nie wolno zatem pozwolić, by iskry lub płomień mogły zetknąć się z płynem do spryskiwaczy szyb lub zbiornikiem płynu do spryskiwaczy szyb. Może nastąpić zniszczenie pojazdu lub mogą wystąpić obrażenia ciała pasażerów pojazdu.
  • Płyn do spryskiwaczy szyby panoramicznej jest trujący dla ludzi i zwierząt. Nie wolno go pić i należy unikać z nim kontaktu. Grozi to poważnymi obrażeniami ciała lub śmiercią.

Smarowanie nadwozia

Wszystkie ruchome części nadwozia, jak zawiasy drzwiowe, zawiasy pokrywy komory silnikowej i zamki powinny być smarowane za każdym razem, gdy wymieniany jest olej silnikowy. Podczas zimnej pogody zamki należy smarować niezamarzającym środkiem smarującym.

Kiedy jest zwolniony pierwotny zatrzask pokrywy komory silnikowej, należy zwracać uwagę, by drugi zatrzask utrzymywał pokrywę.

Automatyczna skrzynia biegów

Kontrola poziomu płynu automatycznej skrzyni biegów Poziom płynu automatycznej skrzyni biegów powinien być sprawdzany regularnie. Pojazd nale ...

Filtr paliwa

Usuwanie wody z filtra paliwa Filtr paliwa dla silnika diesla odgrywa ważną rolę w oddzielaniu wody od paliwa i gromadzeniu jej na dnie. Gdy woda zgromadzi si& ...

Categorie