Kia Cerato: Regulacja zagłówka

Kia Cerato –> Poznaj swój samochód –> Siedzenia –> Regulacja fotela kierowcy –> Regulacja zagłówka

Regulacja zagłówka w górę i w dół

Regulacja zagłówka w górę i w dół


Zagłówek nie tylko zapewnia kierowcy i pasażerom wygodę, ale także pomaga chronić głowę i kark w razie wypadku.

Aby podwyższyć zagłówek, należy pociągnąć go w górę do żądanego położenia (1). Aby zagłówek opuścić, należy nacisnąć i przytrzymać przycisk zwalniający (2) znajdujący się na wsporniku zagłówka i opuścić zagłówek do żądanego położenia (3). W celu zapewnienia jak najlepszej ochrony, zagłówek należy tak ustawić, aby jego środek znajdował się na wysokości uszu.

Wyjmowanie zagłówka

Wyjmowanie zagłówka


W celu wyjęcia zagłówka, należy go wysunąć aż do oporu, po czym nacisnąć przycisk zwalniający (1) jednocześnie ciągnąc zagłówek w górę (2).

OSTRZEŻENIE Aby ograniczyć ryzyko obrażeń głowy lub karku, nie należy jeździć samochodem z zagłówkiem nieprawidłowo ustawionym lub zdjętym.

Nie należy nigdy regulować zagłówków podczas jazdy.

Aktywny zagłówek (jeżeli jest w wyposażeniu)

Aktywny zagłówek


Aktywny zagłówek jest zaprojektowany, aby przemieścić się do przodu i do góry podczas uderzenia od tyłu. W ten sposób głowa kierowcy i pasażera z przodu jest chroniona przed przemieszczeniem się do tyłu, co pomaga w zapobieganiu obrażeniom karku.

Podgrzewanie fotela kierowcy (jeśli jest w wyposażeniu)

Gdy zapłon jest włączony, przednie fotele mogą być indywidualnie ogrzewane elektrycznie. Po naciśnięciu wyłącznika ogrzewania f ...

Regulacja fotela pasażera siedzącego z przodu

...

Categorie