Kia Cerato: System immobilizera

Kia Cerato –> Poznaj swój samochód –> System immobilizera

System immobilizera


Pojazd został wyposażony w elektroniczny układ immobilizera silnika mający na celu ograniczenie ryzyka nieautoryzowanego korzystania z pojazdu.

Układ immobilizera składa się z małego transpondera umieszczonego w kluczyku zapłonowym oraz cewki anteny znajdującej się w stacyjce oraz modułu immobilizera znajdującego się w tablicy rozdzielczej.

Dzięki temu układowi po każdorazowym umieszczeniu kluczyka zapłonowego w wyłączniku zapłonu i obróceniu go w położenie ON, cewka anteny, znajdująca się w wyłączniku zapłonu, otrzyma sygnał pochodzący z transpondera umieszczonego w kluczyku, a następnie prześle ten sygnał do modułu immobilizera.

Dzięki sygnałowi moduł immobilizera może sprawdzić, czy kluczyk zapłonu jest ważny.

Jeśli po sprawdzeniu okaże się, że kluczyk jest ważny, silnik zostanie uruchomiony.

Jeśli po sprawdzeniu okaże się, że kluczyk jest nieważny, silnik nie zostanie uruchomiony.

W celu dezaktywacji systemu immobilizera: Należy umieścić kluczyk w stacyjce i obrócić go do pozycji ON.

W celu aktywacji systemu immobilizera: Kluczyk w stacyjce należy obrócić do pozycji OFF. System immobilizera jest aktywowany automatycznie. Bez ważnego kluczyka zapłonowego, uruchomienie silnika jest niemożliwe.

UWAGA Podczas rozruchu silnika, nie należy używać klucza wraz z innymi kluczykami od immobilizera zamocowanymi na kółku breloczka.

W przeciwnym razie silnik nie da się uruchomić lub zaraz po uruchomieniu nastąpi jego zatrzymanie. Każdy klucz należy trzymać oddzielnie, aby nie napotkać jakichś nieprawidłowości działania, zaraz po odebraniu swojego nowego samochodu.

 

OSTROŻNIE Transponder znajdujący się w kluczyku jest ważną częścią systemu immobilizera.

Jest on tak zaprojektowany, aby można go bezusterkowo używać przez wiele lat. Należy jednak uważać, aby nie wystawiać go na działanie wilgoci i ładunków elektrostatycznych oraz unikać niedbałego traktowania, ponieważ może to spowodować jego nieprawidłowe funkcjonowanie.

 

OSTROŻNIE Nie należy zmieniać, zamieniać lub regulować systemu immobilizera, ponieważ może to spowodować jego niewłaściwe funkcjonowanie; może on być serwisowany tylko przez autoryzowanego sprzedawcę Kia.

Usterki działania spowodowane wprowadzaniem niewłaściwych części, dokonywaniem zmian, regulacji lub modyfikacji systemu immobilizera nie są objęte gwarancją producenta samochodu.

Pilot zdalnego centralnego zamka

Przycisk blokowania  Przycisk odblokowania  Przycisk alarmu  Przycisk otwierania bagażnika Blokowanie (1) Po wciśnięciu przycisku blo ...

Zamki drzwi

...

Categorie