Kia Cerato: System zabezpieczania dzieci (jeśli jest w wyposażeniu)

Kia Cerato –> Poznaj swój samochód –> Pasy bezpieczeństwa –> System zabezpieczania dzieci (jeśli jest w wyposażeniu)

Zalecane jest bardzo stosowanie fotelików dla małych dzieci lub niemowląt. Rozmiary fotelika dla dziecka lub niemowlęcia powinny być dopasowane do wzrostu i wagi dziecka, i fotelik należy zainstalować zgodnie z instrukcjami jego producenta.

Ponadto zaleca się, aby był zainstalowany na tylnym siedzeniu, ponieważ ma to istotny wpływ na bezpieczeństwo.

W celu zminimalizowania ryzyka odniesienia obrażeń w razie wypadku, nagłego zatrzymania, czy gwałtownego manewru, dzieci powinny siedzieć na tylnych siedzeniach i muszą być zawsze prawidłowo zabezpieczone. Zgodnie ze statystyką wypadków, dzieci prawidłowo zabezpieczone na tylnych siedzeniach są bezpieczniejsze niż dzieci siedzące na przednich siedzeniach.

Większe dzieci powinny używać pasów bezpieczeństwa.

Stosowanie systemów zabezpieczających dla dzieci jest wymagane prawem. Małe dziecko podróżujące samochodem trzeba odpowiednio zabezpieczyć (w foteliku bezpieczeństwa).

Jeśli fotelik dziecka nie będzie prawidłowo zabezpieczony, w razie wypadku dziecko może ulec poważnym obrażeniom lub nawet stracić życie. Małe dzieci i niemowlęta muszą być zabezpieczone w foteliku dla dzieci lub niemowląt. Przed zakupem określonego fotelika dla dziecka należy sprawdzić, czy nadaje się do zamocowania w systemie pasów bezpieczeństwa samochodu i czy jest dostosowany do rozmiarów i wagi dziecka. Fotelik dla dziecka, należy montować zgodnie z instrukcjami jego wytwórcy.

OSTRZEŻENIE
 •  System zabezpieczający dzieci musi być instalowany na tylnych siedzeniach. Fotelików dla dzieci lub niemowląt nie wolno instalować na przednim siedzeniu pasażera. Jeśli zdarzy się wypadek i napełni się poduszka pasażera, dziecko lub niemowlę siedzące w foteliku może ulec poważnym obrażeniom lub stracić życie. Dlatego foteliki dla dzieci należy instalować jedynie na tylnych siedzeniach samochodu.
 • Ponieważ pasy bezpieczeństwa i fotelik dziecka mogą się bardzo nagrzać jeśli pozostaną w zamkniętym pojeździe, przed umieszczeniem w nim dziecka należy sprawdzić pokrycie i sprzączki.
 •  Kiedy fotelik dziecka nie jest używany, należy go umieścić w bagażniku lub umocować pasem bezpieczeństwa tak, by nie został wyrzucony do przodu w przypadku gwałtownego zatrzymania lub wypadku.
 •  Dzieci, które są za duże, by siedzieć w fotelikach dla dzieci, powinny siadać na tylnych siedzeniach przypięte pasami ramieniowo-biodrowymi. Nie należy pozwalać, aby dzieci jeździły siedząc na przednim fotelu pasażera.
 • Należy zawsze sprawdzić, czy ramieniowa część zewnętrznego ramieniowo-biodrowego pasa bezpieczeństwa umieszczona jest w połowie ramienia, nigdy zaś w poprzek szyi, czy za plecami. Przesunięcie dziecka bliżej środka samochodu może umożliwić lepsze dopasowanie pasa ramieniowego. Biodrowa część ramieniowo-biodrowego pasa bezpieczeństwa lub środkowego pasa biodrowego musi być zawsze umieszczona możliwie jak najniżej bioder dziecka i musi być dobrze dopasowana.
 •  Jeśli nie można dobrze dopasować pasa bezpieczeństwa, zalecamy stosowanie na tylnych siedzeniach podwyższonych fotelików, które sprawią, że dziecko będzie siedziało wyżej, co ułatwi dopasowanie pasa.
 • Nie należy nigdy pozwalać dziecku stać lub klęczeć na siedzeniach samochodu.
 •  Nie należy nigdy wykorzystywać toreb do przenoszenia niemowląt lub fotelików dla dzieci które są "zawieszane" nad oparciem siedzenia; w razie wypadku mogą nie stanowić odpowiedniego zabezpieczenia.
 •  Nie należy nigdy trzymać dziecka na rękach, gdy pojazd jedzie, ponieważ w razie gwałtownego zatrzymania lub wypadku może to doprowadzić do poważnych obrażeń ciała.

  Trzymanie dziecka na rękach podczas jazdy samochodem nie zapewnia dziecku żadnego bezpieczeństwa w razie wypadku, nawet jeśli osoba je trzymająca ma zapięty pas bezpieczeństwa.

Zabezpieczanie dużych dzieci

W miarę jak dzieci rosną, mogą potrzebować nowych systemów zabezpieczających, włącznie z większymi fotelikami lub fotelikami podw ...

Instalacja na tylnych siedzeniach

OSTRZEŻENIE  Przed zainstalowaniem systemu zabezpieczającego dziecko należy się zapoznać z instrukcjami producenta systemu. ...

Categorie