Kia Cerato: Układ kierowniczy ze wspomaganiem

Kia Cerato –> Jazda samochodem –> Kierownica –> Układ kierowniczy ze wspomaganiem

Układ kierowniczy ze wspomaganiem pomaga w kierowaniu pojazdem dzięki wykorzystaniu energii silnika.

Kierownicą można poruszać nawet wtedy, gdy silnik jest wyłączony lub system wspomagania układu kierowniczego nie funkcjonuje, ale wymaga to większego wysiłku.

Jeżeli Użytkownik zauważy, że musi włożyć więcej wysiłku w poruszanie kierownicą, należy sprawdzić system wspomagania układu kierowniczego u autoryzowanego sprzedawcy Kia.

UWAGA
  •  Nie należy nigdy przytrzymywać kierownicy dłużej niż przez 5 sekund w pozycji skrajnej stop (odwróconej maksymalnie w prawo lub w lewo) gdy silnik pracuje. Przytrzymywanie kierownicy w tej pozycji przez ponad 5 sekund może uszkodzić pompę układu wspomagania.
  •  Jeżeli pasek systemu wspomagania układu kierowniczego zostanie zerwany lub pompa układu wspomagania nie działa prawidłowo, poruszanie kierownicą będzie wymagało o wiele większego wysiłku.

 

UWAGA Jeżeli samochód będzie stał zaparkowany na zewnątrz w niskich temperaturach (poniżej -10C) przez dłuższy czas, po uruchomieniu silnika po raz pierwszy poruszanie kierownicą może wymagać większego wysiłku. Przyczyną jest zwiększona lepkość płynu spowodowana zimnem i nie oznacza, że układ funkcjonuje nieprawidłowo.

W takiej sytuacji należy zwiększyć obroty silnika naciskając pedał gazu i po osiągnięciu 1500 obr/min pedał zwolnić lub pozwolić, by silnik pracował na biegu jałowym przez dwie lub trzy minuty, co pozwoli ogrzać płyn.

Kierownica

...

Regulacja pochylenia kierownicy (jeśli jest w wyposażeniu)

Regulacja pochylenia kierownicy pozwala dopasować ustawienie kierownicy przed rozpoczęciem jazdy. Można ją także unieść do najwyższej po ...

Categorie