Kia Cerato: W przypadku awarii hamulców

Kia Cerato –> Jazda samochodem –> Układ hamowania –> W przypadku awarii hamulców

OSTRZEŻENIE - Hamulec postojowy Zaciągnięcie hamulca postojowego podczas jazdy samochodem z normalnymi prędkościami może spowodować nieoczekiwaną utratę panowania nad pojazdem. Jeżeli do zatrzymania pojazdu trzeba użyć hamulca postojowego, należy to robić z dużą ostrożnością.

 

OSTRZEŻENIE - Hamulce
  •  Nie należy prowadzić samochodu ze stopą opartą na pedale hamulca. Spowoduje to nienaturalny wzrost temperatury hamulca oraz nadmierne zużycie okładziny szczęk hamulcowych i wkładek hamulcowych, a w rezultacie wydłużenie drogi hamowania.
  •  Zjeżdżając po długim lub stromym zboczu należy przełączyć dźwignię zmiany biegów na niższy bieg i starać się nie używać bez przerwy hamulców. Nieprzerwane używanie hamulców spowoduje ich przegrzanie co może doprowadzić do czasowej utraty zdolności hamowania.
  • Jeżeli hamulce są mokre, pojazd może nie hamować ze zwykłą skutecznością i po naciśnięciu pedału hamulca pojazd może być ściągany na jedną stronę. Chcąc sprawdzić, czy hamulce uległy zamoknięciu należy lekko zahamować. Po jeździe w głębokiej wodzie hamulce trzeba zawsze sprawdzić w ten sposób. Aby hamulce osuszyć, należy lekko hamować zachowując bezpieczną prędkość podczas jazdy na wprost, dopóki nie zaczną ponownie działać prawidłowo.

Hamulce ze wspomaganiem

Samochód wyposażony jest w hamulce ze wspomaganiem, które dopasowują się automatycznie podczas normalnego z nich korzystania. W przypadku gdyby ...

Wskaźnik zużycia hamulców tarczowych

Samochód wyposażony jest w hamulce tarczowe. Jeżeli wkładki hamulcowe są zużyte i należy je wymienić, przednie lub tylne hamulce b&# ...

Categorie