Kia Cerato: Warunki napełniania poduszki powietrznej

Kia Cerato –> Poznaj swój samochód –> Poduszki powietrzne - dodatkowy system zabezpieczający pasażerów –> Dlaczego poduszka nie napełniła się podczas wypadku? –> Warunki napełniania poduszki powietrznej

Przednia poduszka powietrzna

Przednia poduszka powietrzna


Poduszki powietrzne przednie (poduszki kierowcy i pasażera) mają za zadanie napełniać się kiedy zderzenie odbierane jest przez przednie czujniki zderzeń, w zależności od intensywności, prędkości lub kątów zderzenia czołowego - zwykle w obszarze znajdującym się nieco w lewo lub w prawo od kierunku jazdy na wprost.

Poduszki boczne (jeśli są w wyposażeniu)

Poduszki boczne


Poduszki powietrzne boczne (poduszki boczne i/lub kurtyny powietrzne) mają za zadanie napełniać się, gdy sygnał zderzenia dociera do czujników zderzeń bocznych w zależności od siły zderzenia, kąta uderzenia, prędkości zderzenia bocznego lub dachowania po uderzeniu w bok samochodu.

Chociaż poduszki powietrzne przednie (kierowcy i pasażera) są tak zaprojektowane by się napełniały tylko podczas zderzenia czołowego, mogą one zostać napełnione podczas każdego innego rodzaju zderzenia, jeśli tylko czujniki zderzenia czołowego otrzymają sygnał o uderzeniu.

Poduszki powietrzne boczne (poduszki boczne i/lub kurtyny powietrzne) mają za zadanie napełniać się, jedynie podczas zderzeń bocznych jednak mogą zostać napełnione podczas innych rodzajów zderzeń, jeśli tylko czujniki zderzeń bocznych otrzymają sygnał o uderzeniu.

Innymi słowy mówiąc, mogą się napełniać w takich przypadkach jak zderzenia skośne, zderzenia proste lub zderzenia, przy których przednia część samochodu dostaje się pod podwozie innego samochodu o dużym prześwicie (autobusu lub ciężarówki), w wypadkach połączonych z uderzeniem o słupy instalacji użytkowych lub dachowaniem samochodu. Dlatego należy zawsze jeździć ostrożnie.

Poduszki mogą się też napełnić jeśli podwozie samochodu uderzy o wybój lub o przedmiot leżący na złej drodze bądź na poboczu. Należy zawsze ostrożnie jeździć po złych drogach, lub po nawierzchniach, które nie są przeznaczone do ruchu samochodów.

Aby chronić pasażerów, przednie poduszki powietrzne lub napinacze pasów mogą się rozwinąć podczas pewnych wypadków powiązanych z uderzeniami bocznymi

Czujniki zderzeń poduszki powietrznej

Moduł sterowania SRS (z przedni czujnik zderzeń) Boczny czujnik zderzeń (jeśli jest w wyposażeniu) OSTRZEŻENIE  Nie na ...

Warunki przy których poduszka powietrzna nie napełnia się

Podczas zderzeń, w których pasy bezpieczeństwa są wystarczające do ochrony pasażerów samochodu, poduszki powietrzne mogą ...

Categorie