Kia Cerato: Wstępny napinacz pasów bezpieczeństwa (jeżeli jest w wyposażeniu)

Kia Cerato –> Poznaj swój samochód –> Pasy bezpieczeństwa –> Wstępny napinacz pasów bezpieczeństwa (jeżeli jest w wyposażeniu)

Wstępny napinacz pasów bezpieczeństwa


Samochód jest wyposażony we wstępne napinacze pasów bezpieczeństwa kierowcy i przedniego pasażera. Napinacz wstępny został zamontowany, aby zapewnić ścisłe przyleganie pasów bezpieczeństwa do ciała pasażera w przypadku określonego rodzaju zderzenia czołowego. Napinacz wstępny pasów bezpieczeństwa wraz z poduszkami bezpieczeństwa może zostać uruchomiony, jeżeli zderzenie czołowe jest wystarczająco silne.

Jeżeli samochód będzie gwałtownie hamować lub pasażer będzie usiłował wychylić się do przodu zbyt szybko, napinacz pasów bezpieczeństwa zablokuje jego ruch.

Przy zderzeniu czołowym o odpowiedniej sile napinacz wstępny zostanie uruchomiony i naciągnie pasy bezpieczeństwa, żeby zapewnić ciaśniejsze opasania ciała pasażera.

Jeżeli system wykryje zbyt wielki naciąg pasa kierowcy bądź pasażera w czasie działania napinacza, znajdujący się w nim ogranicznik obciążenia zmniejszy siłę działającą.

(jeżeli jest w wyposażeniu)

Wstępny napinacz pasów bezpieczeństwa


Układ napinaczy pasów bezpieczeństwa składa się z następujących elementów. Ich umiejscowienie jest przedstawione na ilustracjach:

 1.  Wskaźnik ostrzegawczy poduszek bezpieczeństwa (SRS - Dodatkowy System Bezpieczeństwa)
 2.  Zespół wstępnego napinacza zwijacza pasa bezpieczeństwa
 3.  Moduł sterowania SRS
OSTRZEŻENIE W celu zapewnienia maksymalnych korzyści ze wstępnego napinacza pasów bezpieczeństwa:
 1. Pas bezpieczeństwa musi pracować poprawnie i powinien być wyregulowany do właściwej pozycji. Należy zapoznać się z wszystkimi ważnymi informacjami oraz ostrzeżeniami zawartymi w tej instrukcji, które dotyczącą elementów systemu bezpieczeństwa pasażera włączając w to pasy bezpieczeństwa i poduszki bezpieczeństwa i postępować zgodnie z nimi.
 2. Należy upewnić się, czy pasażerowie zawsze zapinają pasy bezpieczeństwa i mają je właściwie ułożone.

 

UWAGA
 •  Napinacze pasów bezpieczeństwa kierowcy i przedniego pasażera zostaną uruchomione przy odpowiednio silnych zderzeniach czołowych. Napinacz pasów bezpieczeństwa wraz z poduszkami bezpieczeństwa może zostać uruchomiony, jeżeli zderzenie czołowe jest dostatecznie silne.
 •  Uruchomienie napinaczy pasów bezpieczeństwa powoduje głośny huk oraz wytwarza pył, który wygląda jak dym i może być widoczny w kabinie pasażerskiej.

  Jest to całkowicie normalne i nie stanowi żadnego zagrożenia.

 •  Mimo, że jest całkowicie nieszkodliwy, pył może powodować podrażnienia skóry i nie należy go wdychać przez dłuższy czas. Należy dokładnie umyć wszystkie fragmenty ciała wystawione na działanie pyłu po wypadku, w którym został uruchomiony napinacz pasów bezpieczeństwa.

 

OSTROŻNIE
 •  Ponieważ czujnik, który aktywuje poduszkę powietrzną SRS połączony jest z pasami bezpieczeństwa z napinaczami, kontrolka sygnalizacji poduszki powietrznej SRS w tablicy rozdzielczej będzie migać lub świecić przez około 6 sekund po włożeniu kluczyka do stacyjki i obróceniu go do pozycji "ON", a następnie powinna zgasnąć.
 • Jeżeli pasy bezpieczeństwa z napinaczami nie funkcjonują prawidłowo, kontrolka ta będzie się świecić nawet jeśli nie ma usterki w systemie poduszki powietrznej SRS. Jeśli po obróceniu kluczyka zapłonowego w stacyjce do pozycji "ON", kontrolka systemu poduszki powietrznej SRS nie świeci lub pozostaje zapalona po około 6 sekundach migania, lub świeci w trakcie jazdy samochodem, prosimy o udanie się do autoryzowanego sprzedawcy Kia, aby możliwie jak najszybciej sprawdził system pasów bezpieczeństwa z napinaczami i system poduszki powietrznej SRS.

 

OSTROŻNIE Podczas aktywacji zespół mechanizmu napinającego pasów bezpieczeństwa z napinaczami staje się bardzo gorący. Nie należy dotykać tego mechanizmu przez kilka minut od chwili jego aktywacji.

 

OSTRZEŻENIE
 •  Napinacze przeznaczone są do jednorazowego użytku. Po ich aktywacji pasy bezpieczeństwa z napinaczami muszą być wymienione. Jeśli pasy bezpieczeństwa jakiegokolwiek typu zostały zużyte podczas wypadku, powinny być wymienione.
 •  Użytkownik nie powinien samodzielnie próbować kontrolować lub wymieniać pasów bezpieczeństwa z napinaczami. Musi to zrobić autoryzowany sprzedawca Kia.

 

OSTRZEŻENIE
 •  Nie wolno uderzać czy postukiwać w zespół pasów bezpieczeństwa z napinaczami.
 •  Nie należy samemu próbować obsługiwać lub naprawiać w jakikolwiek sposób systemu pasów bezpieczeństwa z napinaczami.
 •  Niewłaściwe postępowanie z zespołem pasów bezpieczeństwa z napinaczami, a także nie stosowanie się do ostrzeżeń zabraniających stukania, samodzielnego dokonywania zmian, kontroli zespołu i montażu, przeprowadzania obsługi lub napraw pasów, może prowadzić do ich niewłaściwego funkcjonowania lub przypadkowej aktywacji, co może spowodować poważne obrażenia ciała.

  Podczas jazdy czy podróży pojazdem silnikowym należy zawsze mieć zapięte pasy bezpieczeństwa.

Pasy bezpieczeństwa

...

System zabezpieczania pasażerów pasami

OSTRZEŻENIE - Pasy bezpieczeństwa Aby zminimalizować ryzyko odniesienia poważnych obrażeń ciała lub śmierci w razie wy ...

Categorie