Kia Cerato: Wymiana żarówek

Kia Cerato –> Konserwacja samochodu –> Wymiana żarówek

OSTRZEŻENIE - Praca przy wymianie żarówek Przed rozpoczęciem pracy przy lampach samochodu, należy starannie zaciągnąć hamulec postojowy, sprawdzić, czy wyłącznik zapłonu ustawiony jest w pozycji "LOCK" i wyłączyć światła, by uniknąć gwałtownego ruszenia pojazdu i oparzenia palców lub porażenia prądem elektrycznym.

Stosować tylko żarówki o mocy zgodnej z wymaganiami technicznymi.

UWAGA Jeśli Użytkownik nie ma potrzebnych narzędzi, odpowiednich żarówek i doświadczenia, powinien skonsultować się z autoryzowanym sprzedawcą Kia. W wielu przypadkach trudno jest wymienić żarówkę bez demontażu innych części samochodu, zanim będzie można dostać się do żarówki. Jest to szczególnie trudne, jeśli trzeba zdjąć zderzak przedni, aby dostać się do żarówki(ek). Demontaż/montaż osprzętu zderzaka przedniego samochodu może doprowadzić do jego uszkodzenia.

 

UWAGA Po jeździe w silnych opadach deszczu lub myciu pojazdu w myjni, szkła reflektorów głównych i lamp tylnych mogą wyglądać jak oszronione. Stan ten spowodowany jest różnicą temperatur między wnętrzem lampy i jej zewnętrzem.

Jest to zjawisko podobne do kondensacji wilgoci na szybach wewnątrz samochodu podczas deszczu i nie wskazuje to na istnienie problemu z samochodem. Jeśli jednak woda dociera do obwodów elektrycznych żarówek, celem sprawdzenia samochodu, należy udać się do autoryzowanego sprzedawcy Kia.

Jednolite oznaczenie klasy jakości ogumienia

Zużycie bieżnika Klasa zużycia bieżnika jest wartością porównawczą obliczoną na podstawie tempa zużycia bieżnika w ...

Wymiana żarówek reflektorów głównych

Reflektor (światła drogowe/światła mijania)  Światła pozycyjne  Przedni kierunkowskaz  Przednie światła przeci ...

Categorie