Kia Cerato: Zabezpieczanie dużych dzieci

Kia Cerato –> Poznaj swój samochód –> Pasy bezpieczeństwa –> Zabezpieczanie dużych dzieci

W miarę jak dzieci rosną, mogą potrzebować nowych systemów zabezpieczających, włącznie z większymi fotelikami lub fotelikami podwyższonymi, które są odpowiednie do ich zwiększonych rozmiarów.

Dzieci, które wyrosły z dostępnych systemów fotelików, powinny stosować pasy bezpieczeństwa znajdujące się w samochodzie.

Dzieci umieszczane na tylnych siedzeniach zewnętrznych, powinny być mocowane pasami ramieniowobiodrowymi.

Jeśli ramieniowa część pasa dotyka twarzy lub szyi dziecka, można spróbować przesunąć dziecko bliżej środka pojazdu. Jeśli ramieniowa część pasa nadal dotyka twarzy lub szyi dziecka, oznacza to, że prawdopodobnie należy je ponownie zabezpieczyć w foteliku. Dodatkowo na rynku wtórnym dostępne są urządzenia niezależnych producentów, które pomagają odciągać pas ramieniowy w dół i utrzymywać go z dala od twarzy lub szyi dziecka.

OSTRZEŻENIE - Pasy ramieniowe dla małych dzieci
  •  Kiedy pojazd jedzie nie należy nigdy pozwolić, by pas ramieniowy dotykał twarzy lub szyi dziecka.
  •  Jeżeli pasy bezpieczeństwa nie są prawidłowo założone i wyregulowane istnieje ryzyko, że dziecko odniesie poważne obrażenia, włącznie z utratą życia.

Zabezpieczanie noworodków i małych dzieci

Aby zwiększyć ich bezpieczeństwo, noworodki i małe dzieci powinny być zawsze zabezpieczane systemami odpowiednimi do ich wieku i wzrostu. Podczas jaz ...

System zabezpieczania dzieci (jeśli jest w wyposażeniu)

Zalecane jest bardzo stosowanie fotelików dla małych dzieci lub niemowląt. Rozmiary fotelika dla dziecka lub niemowlęcia powinny być dopasowane do wz ...

Categorie