Kia Cerato: Zalecane s' rodki smarujące i objętoŚci

Kia Cerato –> Dane techniczne –> Zalecane s' rodki smarujące i objętoŚci

Aby utrzymać właściwe osiągi oraz żywotność silnika i mechanizmu napędowego, należy używać jedynie smarów o odpowiedniej jakości. Właściwe smary pomagają również utrzymywać osiągi silnika, które są istotne dla lepszej ekonomii zużycia paliwa.

W pojeździe zaleca się używać następujące smary i płyny.

Zalecane s' rodki smarujące i objętoŚci


*1 Patrz zalecane poziomy lepkości SAE na następnej stronie.

*2 Obecnie dostępne są oleje silnikowe oznaczone jako Oleje Oszczędzające Energię. Poprzez zredukowanie ilości paliwa niezbędnej do przezwyciężenia tarcia silnika, oprócz innych zalet, podnoszą one ekonomię zużycia paliwa. Często takie udoskonalenia są trudne do zmierzenia w codziennej jeździe, ale w skali roku mogą one przyczynić się do znaczących oszczędności kosztów i energii.

Zalecane wartości lepkości według SAE

UWAGA Przed przeprowadzaniem kontroli, lub zlewaniem dowolnego środka smarującego należy zawsze zwracać uwagę, aby utrzymywać w czystości obszar wokół korka zalewania oleju, korka spustowego lub miarki poziomu. Jest to szczególnie ważne w obszarach piaszczystych, o dużym zapyleniu i wtedy, gdy pojazd jest eksploatowany na drogach gruntowych. Czyszczenie strefy korka wlewu i miarki poziomu oleju zapobiegnie przedostawaniu się zanieczyszczeń i żwiru do silnika i innych mechanizmów, które mogą ulec uszkodzeniu.

Lepkość oleju silnikowego (gęstość) ma wpływ na oszczędność paliwa i eksploatację samochodu w niskich temperaturach (uruchamianie i przepływ oleju). Olej silnikowy o mniejszej lepkości zapewnia wyższą oszczędność paliwa i lepsze osiągi w niskich temperaturach, natomiast oleje silnikowe o większej lepkości zapewniają dobre smarowanie w wysokich temperaturach. Stosowanie olejów o innych lepkościach niż zalecane, może być przyczyną uszkodzenia silnika.

Wybierając olej należy brać pod uwagę zakres temperatur, w jakich samochód będzie eksploatowany do następnej wymiany oleju Należy wybrać zalecany olej z tabeli obok.

Zalecane wartości lepkości według SAE


  1. Dla zapewnienie ekonomicznego zużycia paliwa, zaleca się stosowanie oleju silnikowego o klasie lepkości SAE 5W-20, 5W-30 (API SJ, SL / ILSAC GF-3). Jednakże, w przypadku, gdy taki olej silnikowy nie jest dostarczany w kraju Użytkownika samochodu, należy wybrać odpowiedni olej silnikowy, wykorzystując tabelę lepkości olejów silnikowych.
  2. Występuje jedynie w obszarach o bardzo niskich temperaturach i powinno być ograniczone tylko do warunków jazdy i obszaru. (Szczególnie nie jest zalecane do długotrwałej jazdy pod obciążeniem i przy pracy na wysokich obrotach).

Dane techniczne

Poniższe dane techniczne przytoczone zostały jedynie dla informacji ogólnej. W celu uzyskania najbardziej aktualnych i bardziej szczegółowych danych ...

Fiat Linea

п»ї ...

Categorie