Kia Cerato: Zapinanie ramieniowo-biodrowego pasa bezpieczeństwa

Kia Cerato –> Poznaj swój samochód –> Pasy bezpieczeństwa –> Ramieniowo-biodrowy pas bezpieczeństwa –> Zapinanie ramieniowo-biodrowego pasa bezpieczeństwa

Zapinanie ramieniowo-biodrowego pasa bezpieczeństwa


  1. Chwycić sprzączkę i klamrę pasa bezpieczeństwa.
  2.  Powoli wyciągnąć pas ramieniowobiodrowy z mechanizmu zwijającego.
  3.  Wsunąć klamrę (1) w otwarty koniec sprzączki (2), aż do usłyszenia "kliknięcia" wskazującego, że pas został zablokowany w sprzączce.

Zapinanie ramieniowo-biodrowego pasa bezpieczeństwa


  1. Aby zminimalizować ryzyko wysunięcia się spod pasa w razie wypadku drogowego, należy umieścić biodrową część pasa JAK NAJNIŻEJ WOKÓŁ BIODER.

    Wyregulować pas tak, by był CIASNO DOPASOWANY, pociągając za ramieniową część, pasa bezpieczeństwa. Mechanizm zwijający pasa został tak zaprojektowany, aby nadmiar taśmy był zwijany samoczynnie i by był zachowany naciąg pasa.

    Dla własnego bezpieczeństwa nie należy umieszczać nigdzie luźnej części pasa.

Zapinanie ramieniowo-biodrowego pasa bezpieczeństwa


  1. Dopasować górny punkt mocowania pasa do swojego wzrostu. Aby unieść punkt mocowania pasa, popchnąć punkt mocowania w górę (1). Aby opuścić punkt mocowania pasa, należy nacisnąć przycisk (2) i przesunąć punkt mocowania (3) w dół. Po przeprowadzeniu regulacji, należy sprawdzić, czy punkt mocowania jest zablokowany na swoim miejscu.

Ramieniowo-biodrowy pas bezpieczeństwa

...

Odpinanie ramieniowobiodrowego pasa bezpieczeństwa

Nacisnąć przycisk zwalniający sprzączkę pasa i pozwolić na wolne zwijanie pasa. OSTRZEŻENIE  Kiedy pojazd jest w ruchu, ...

Categorie