Kia Cerato: Zapinanie tylnego środkowego pasa bezpieczeństwa

Kia Cerato –> Poznaj swój samochód –> Pasy bezpieczeństwa –> Trzypunktowy tylny pas bezpieczeństwa (jeśli jest w wyposażeniu) –> Zapinanie tylnego środkowego pasa bezpieczeństwa

Zapinanie tylnego środkowego pasa bezpieczeństwa


  1. Wysunąć klamry z otworów pokrywy zespołu pasa i powoli wyciągać je z mechanizmu zwijającego.
OSTROŻNIE - Ładunek Należy sprawdzić, czy ładunek umieszczony w tylnej przestrzeni ładunkowej jest zabezpieczony.

Brak zabezpieczenia ładunku może doprowadzić do uszkodzenia tylnego środkowego pasa bezpieczeństwa w razie gwałtownego hamowania lub podczas niektórych rodzajów zderzeń.

Zapinanie tylnego środkowego pasa bezpieczeństwa


  1. Wsunąć klamrę (A) w otwarty koniec sprzączki (C), aż do usłyszenia "kliknięcia" wskazującego, że pas został zablokowany w sprzączce.

    Sprawdzić, czy pas nie jest skręcony.

Zapinanie tylnego środkowego pasa bezpieczeństwa


  1. Pociągnąć za klamrę (B) i wsunąć ją w otwarty koniec sprzączki (D), aż do usłyszenia "kliknięcia" wskazującego, że pas został zablokowany w sprzączce.

    Sprawdzić, czy pas nie jest skręcony.

Gdy występy sprzączki zablokują klamrę pasa słychać będzie "kliknięcie". Pas bezpieczeństwa samoczynnie reguluje się na odpowiednią długość jedynie po ręcznym wyregulowaniu części biodrowej tak, by była ona ciasno dopasowana wokół bioder, i jeśli użytkownik pochyli się powoli do przodu, pas wydłuży się i umożliwi ruch.

Jeśli nastąpi gwałtowne zatrzymanie lub uderzenie samochodu, pas zostanie zablokowany na swoim miejscu. Zostanie on również zablokowany, gdy osoba nim zapięta pochyli się zbyt szybko do przodu.

OSTRZEŻENIE Podczas używania tylnego środkowego pasa bezpieczeństwa trzeba zablokować wszystkie klamry i sprzączki pasa. Jeśli jakaś klamra lub sprzączka będzie nie zablokowana, w razie wypadku osoba nim zapięta będzie bardziej narażona na obrażenia ciała.

Trzypunktowy tylny pas bezpieczeństwa (jeśli jest w wyposażeniu)

...

Odpinanie tylnego środkowego pasa bezpieczeństwa

Nacisnąć przycisk zwalniający sprzączkę (D) i wysunąć ze sprzączki (D) klamrę (B).  Aby zwinąć taśm ...

Categorie