Skoda Rapid A5: Łączenie telefonu komórkowego z urządzeniem głośnomówiącym

Skoda Rapid A5 –> Obsługa –> Komunikacja i multimedia –> Uniwersalne przygotowanie do zamontowania telefonu GSM II –> Łączenie telefonu komórkowego z urządzeniem głośnomówiącym

Do nawiązania połączenia telefonu komórkowego z urządzeniem głośnomówiącym potrzebne jest skojarzenie obu urządzeń ze sobą. Więcej informacji na ten temat jest dostępnych w instrukcji obsługi telefonu komórkowego.

Aby skojarzyć ze sobą urządzenia, należy wykonać następujące czynności1).

Jeżeli w pamięci nie ma już miejsca na utworzenie nowego profilu użytkownika, usunąć jeden z istniejących profili.

W czasie trwania kojarzenia żaden inny telefon komórkowy nie może być połączony z urządzeniem głośnomówiącym.

Z urządzeniem głośnomówiącym można skojarzyć do czterech telefonów komórkowych, przy czym tylko jeden z nich może być połączony z urządzeniem.

Widoczność urządzenia głośnomówiącego zostaje automatycznie wyłączona po 3 minutach od momentu włączenia zapłonu lub w momencie, gdy telefon komórkowy połączy się z urządzeniem głośnomówiącym.

Przywracanie widoczności urządzenia głośnomówiącego

Jeżeli nie uda się skojarzyć telefonu komórkowego z urządzeniem głośnomówiącym w ciągu 3 minut od włączenia zapłonu, widoczność urządzenia głośnomówiącego można przywrócić na 3 minuty w następujący sposób.

Nawiązanie połączenia z już skojarzonym telefonem komórkowym

Po włączeniu zapłonu automatycznie odbywa się próba nawiązania połączenia ze skojarzonym już wcześniej telefonem komórkowym2). W telefonie komórkowym sprawdzić, czy nastąpiło automatycznie nawiązanie połączenia.

1) W zależności od wersji bluetooth w telefonie komórkowym zostanie wyświetlony automatycznie wygenerowany 6-cyfrowy kod PIN (SSP) lub będzie konieczne ręczne wprowadzenie kodu PIN, np. 1234.

2) W niektórych telefonach komórkowych dostępne jest menu, w którym autoryzacja nawiązywania połączenia za pośrednictwem interfejsu bluetooth następuje przez podanie kodu PIN. Jeżeli w celu autoryzacji wymagane jest podanie kodu, należy go wprowadzać przed każdym nawiązaniem połączenia bluetooth.

3) W samochodach wyposażonych w system nawigacji Amundsen+ ta funkcja jest dostępna w menu systemu nawigacji " Instrukcja obsługi systemu nawigacji Amundsen+.

4) W samochodach z systemem nawigacji Amundsen+ ta funkcja jest nieodstępna.

Zrywanie połączenia

Połączenie z danym telefonem komórkowym można zakończyć w jeden z poniższych sposobów.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

Po wyświetleniu przez urządzenie głośnomówiące komunikatu Nie znaleziono zsynchroniz.tel. sprawdzić tryb pracy telefonu.

Symbole na wyświetlaczu

Na wyświetlaczu MAXI DOT są wyświetlane następujące symbole. a) Ta funkcja jest obsługiwana przez tylko niektóre telefony komórkowe ...

Obsługa telefonu na wyświetlaczu MAXI DOT

W menu Telefon można wybrać następujące pozycje.  Książka tel.  Wybierz numer3)  Listy połączeń  Poczta g ...

Zobacz tez:

Pojazdy z systemem nawigacyjnym Sony CD-SD
Włączanie lub wyłączanie. Patrz Włączanie/wyłączanie. Wybór nawigacji. Patrz Ustawienia systemowe. Klawiatura telefonu i przyciski zaprogramowanych stacji. Patrz Działanie radioodtwarzacza. Patrz Menu radioodtwarzacza. Patrz Telefon ...

Wskazania na wyświetlaczu , lampki ostrzegawcze i kontrolne
Rys 194 Na tablicy rozdzielczej Tempomat ACC chwilowo nieaktywny, wykryto pojazd z przodu, dostosowano tymczasową odległość od pojazdu. Tempomat ACC aktywny, wykryto pojazd z przodu, dostosowano tymczasową odległość od pojazdu. Wyśw ...

Wymiana
Rys. 123 Mocowanie koła zapasowego lub dojazdowego Koło zapasowe lub dojazdowe leży we wgłębieniu pod wykładziną podłogową bagażnika i jest przymocowane specjalną nakrętką " rys. 123. Wyjmowanie koła  Otworzyć ...

Categorie